AKCIE ŠZŠ 2023/2024

Miesto: Veľká Lomnica – priestory školy

Vedúci: Mgr. Jana Guldenová

Trieda:  VIII.B

Cieľ: Prispieť k povedomiu žiakov pri správnom poskytovaní prvej pomoci

Program:

1. Stretnutie žiakov v triede.

2. Oboznámenie o poskytnutí prvej pomoci pri rôznych situáciach prostredníctvom prezentácie.

3. Názorná ukážka obväzovania, prenos chorého, vhodnosti použitia obväzového materiálu, dezinfekcie  pri poranení apod.

4. Vytvorenie kufríka Prvej pomoci.

Dňa 26. septembra 2023 sme si so žiakmi VIII.B pripomenuli Svetový deň prvej pomoci. Na začátku bolo vyzdvihnutá prvá pomoc v reálnom živote, prečo je potrebné vedieť poskytnúť prvú pomoc v prípade úrazu. Potom si žiaci pozreli prezentáciu, tu sa žiaci oboznámili s postupom prvej pomoci pri rôznych poraneniach: poraneniach prsta, vyvrtnutí členka, zlomenine ruky, odretie kolena, uštipnutí hmyzom, hadom, zasiahnutie elektrickým prúdom a ďalšími inými poraneniami. Boli upovedomení čo robiť a ako sa správať v týchto prípadoch, prakticky si vyskúšali obväzovanie zranenej končatiny, prenosu chorého. Na záver si žiaci vytvorili kufrík prvej pomoci – nakreslili pomôcky, ktoré sú potrebnéna poskytnutie prvej pomoci.

Doporučujme aj v budúcnosti organizovať podobné stretnutia, protože prispievajú k správnemu povedomiu poskytovania prvej pomoci pri rôznych väčších, či menších poraneniach.

Vypracovala: Mgr. Jana Guldenová

Dnes (Štvrtok 28.3.2024)