• Tehlička pre Afriku

•  Tehlička pre Afriku

Občianske združenie SAVIO pripravilo už 6.ročník úspešného celoslovenského projektu TEHLIČKA, ktorý je určený najmä pre žiakov základných a stredných škôl a mládežníckych stredísk.

Zmysel tehličky:

Oboznámiť deti a mladých ľudí prostredníctvom rozličných aktivít, každý rok na určitú tému, so životom ich rovesníkov v krajinách tretieho sveta (koncepcia rozvojového vzdelávania).

Cieľom je takisto snaha o formovanie postojov, budovanie nielen solidarity, ale aj spoluzodpovednosti za osudy iných.

Tehlička má tiež štatút verejnej zbierky povolenej Ministerstvom vnútra SR. Prípadný výťažok z aktivít zapojených škôl a organizácii slúži na podporu rozvojových projektov.

Nosnou témou Tehličky na rok 2011 je

,,Nedostatok pitnej vody v Afrike“ a s ním spojená zvýšená chorobnosť afrických detí.

Cieľom je podporiť výstavbu studní s pitnou vodou v Afrike.

NAŠE PLÁNOVANÉ AKTIVITY:

-   predajná burza

- pečenie tehličiek

- publikovanie v školskom časopise

- prezentácia na webovej stránke

- beseda

USKUTOČNENÉ AKCIE:

- predajná burza dňa 17.12.2010 - výťažok vo výške 20 eur

- pečenie tehličiek dňa 21.12.2010 - výťažok vo výške 30 eur

- publikovanie v novembrovo-decembrovom čísle školského časopisu

- pravidelné informácie o projekte publikované na stránke školy (fotoalbum, akcie 2010/2011)

Ukončenie projektu "TEHLIČKA PRE AFRIKU" poukázaním finančných prostriedkov v hodnote 60 € na účet Občianského združenia SAVIO Bratislava. Finančné prostriedky boli získané z predaja pečených tehličiek, burzy šatstva a zbierky od žiakov.