• Detský čin roka

Bratislava, 30. 3.2011

Vážení pedagógovia, milí žiaci!

Dovoľte, aby sme sa Vám poďakovali v mene spoločnosti Whirlpool Slovakia, za účasť v celoslovenskom projekte pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Detský čin roka 2010.

V ročníku 2010 sa do projektu zapojilo 111 733 školákov, triednych a školských kolektívov. Uvažovali o konaní dobra, o jeho potrebe a zmysle. Vo svojich listoch deti jednoduchými slovami prezentovali svoje veľké túžby: aby si ľudia pomáhali, aby neboli ľahostajní, aby neubližovali slabším. Svojimi skutkami a životnými postojmi dokázali, že aj my, dospelí, sa môžeme od detí veľa naučiť.

Je pre nás veľkou motiváciou, že Detský čin roka sa stal na mnohých školách už očakávanou udalosťou. Veľmi si vážime aj prácu všetkých pedagógov, ktorí sa stotožnili s posolstvom projektu a nadchli ním svojich žiakov. Veď škola nie je len miestom, kde deti získavajú len vedomosti, v škole sa deti učia aj ľudskosti.

Odovzdajte prosím naše poďakovanie deťom, ktoré účasťou v projekte prispeli k zlepšeniu nášho sveta. Zároveň svojimi dobrými skutkami a podporou dobra v detskej porote podporili znevýhodnené deti v 4 náhradných rodinách a rodiny v hmotnej núdzi, krízové stredisko, základnú školu, detské zdravotnícke zariadenie a detský domov. Prejavili svoju spolupatričnosť a priateľstvo. Aj to je dobrý skutok, za ktorý ďakujeme!

Aby symbolické poďakovanie Vám zasielame diplom ,,Škola dobrých skutkov".

Tešíme sa na Vás v Detskom čine roka 2011!

So srdečným pozdravom

Mgr. Magdaléna Fábryová