• Domestos pre školy

• Pani Ing. Drahomíra Popracová prihlásila našu školu do programu Domestos pre školy. Projekt bol vyhlásený firmou Domestos. Do dnešného dňa prebehli dve aktivity v rámci projektu, ktoré sme úspešne splnili. Prvá aktivita s názvom: Nezabúdame na umývanie rúk a druhá aktivita Úspešný boj s baktériami.

Nezabúdame na umývanie rúk:

Aby deti nezabudli na umývanie rúk, pripomenú im to stopy na zemi, ktoré vedú od záchodov až k umývadlám.

Úspešný boj s baktériami:

Vysvetlíme deťom, že okolo toaliet je množstvo bacilov a preto je dôležité tu udržiavať čistotu.

Od 14. 9. do 22. 11. 2015 sa každých 14 dní plní jedna aktivita na vylepšenie školských toaliet. Aktivity sú navrhnuté tak, aby ich mohla splniť každá inštitúcia bez ohľadu na finančné prostriedky.

Za splnenú aktivitu škola získava 100 bodov. V rámci projektu sa dajú získať aj body od rodičov, ktorí nahrávajú účtenky z nákupu produktov Domestos a hlasujú. Nahrávať účtenky môže aj škola. Za jeden produkt Domestos na správne nahranej účtenke získa škola 1 bod. Tri základné školy získajú 8 000 Eur a dve materské školy 4 000 Eur na rekonštrukciu. Každá víťazná škola a škôlka získa tiež 4 000 Eur v tovare od partnerov projektu – Rako (keramické obklady) a Ravak (sanitárne vybavenie). Ďalších 100 škôl a škôlok obdrží produkty Domestos na rok zadarmo.

Ukončenie projektu:

Pani učiteľka Ing. Popracová sa venovala projektu a spolu so žiakmi splnila všetkých päť aktivít. Vďaka ich aktivite naša škola v súťaži získala produkty Domestos na celý rok. V priebehu decembra nám budú zaslané poukazy na odber produktov Domestos v sieti Tesco. Ďakujeme všetkým, ktorí svojou pomocou prispeli.