• Dental Alarm

• Osvetový program Dental Alarm funguje od roku 2006. Cieľom je naučiť dieťa správne si čistiť zúbky. Pretože správna prevencia zaistí zdravé zúbky po celý život.

Deti sa zúčastnia 4 školení s praktickou inštruktážou a naučia sa správne si čistiť zuby. Okrem toho dostane každé dieťa počas prvého školenia dve zubné kefky Curaprox a počas ostatných sú pre deti prichystané ďalšie motivačné materiály vo forme omaľovániek a motivačných kartičiek s nálepkami. Jednu zubnú kefku od nás dostane aj zodpovedný pedagóg, aby si mohol čistiť zuby spolu s deťmi.

Programu Dental Alarm sa môžu zúčastniť škôlky a základné aj stredné školy. Jednotlivé školenia sú zvlášť prispôsobené každej vekovej kategórii.

Školiteľ prinesie na prvé školenie 2 zubné kefky pre každé dieťa. Jednu nech si vezme každý domov, druhá je určená na čistenie zubov v škole alebo škôlke. Na každé ďalšie školenie prinesie školiteľ nové motivačné materiály. 4 školenia sa budú venovať 4 oblastiam:

·   dentálna hygiena - správna technika čistenia zubov

·   anatómia - stavba zubov a všetko o nich

·   výživa - ako sa správne stravovať, aby zuby netrpeli

·   patogenita - o chorobách zubov a ako im predchádzať

Odporúčajú zaviesť čistenie zubov počas jednej vyučovacej hodiny denne (ide o aktivitu na 5 minút). Program Dental Alarm je prvým krokom ako dosiahnuť, aby si všetci žiaci počas vyučovania čistili zuby.